Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Informace o

Festivalu

O FESTIVALU

Vize Metronome Prague je být mnohem víc než jen hudební festival – zveme vás na unikátní umělecké zážitky v komfortu centra Prahy. 

Nejen díky konání v centru metropole, kouzlu Prahy, perfektnímu načasování v tom nejkrásnějším období v roce, špičkovým mezinárodním hvězdám a spoustě dalších uměleckých forem, směřuje k tomu být Metronome Prague jednička mezi metropolitními hudebními festivaly.

Metronome Prague je první mezinárodní hudební a umělecká událost konaná v Praze, která nyní zve na 5. ročník. Organizátoři akce si kladou za cíl oslovit všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v moderní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů. Po čtyřech ročnících konání vstupuje původně dvoudenní hudební svátek do nové éry, mění se na Metronome Prague – Music and Arts Fair a rozšiřuje se o další den konání. Největší pražská letní hudební událost nabídne spoustu pozoruhodných změn. Po třech přesunech, nejprve z června na září 2020, pak na červen 2021 a nakonec na červen 2022, přichází čas restartovat přípravy akce. Děje se tak včase proto, abychom vám přinesli příští rok tu nejlepší hudební oslavu, jakou si jen můžete přát. Sledujte novinky ohledně Metronome. Věříme, že vás velmi potěšíme.

Dramaturgie akce nezapomíná na tuzemské účinkující, kteří zde mnohdy nabízí unikátní program, jakým byl například návrat Sexy Dancers nebo spojení J.A.R. a gospelového sboru Maranatha či Ivana Krále s Jiřím Suchým. Za první čtyři roky, ještě když událost působila pod svým původním názvem Metronome Festival Prague, tuto akci navštívily hvězdy, jako jsou Kraftwerk, Primal Scream, Liam Gallagher, Morcheeba, Sting, Iggy Pop, Foals, Chemical Brothers, Kasabian, Tom Odell, Ella Eyre, David Byrne, John Cale nebo Massive Attack.  Z tuzemské scény vystoupili Ohm Square, Floex, Ille, Tata Bojs 30, David Koller s Katarzií, comeback Sexy Dancers a další interpreti. Na loňský ročník, v létě 2019, zavítalo bezmála 20 000 návštěvníků.

INFORMACE O VSTUPENKÁCH

Původní třídenní vstupenky zakoupené na rok 2020 či 2021 vám byly v prodejním systému GoOut vygenerovány za nové a zaslané na vaše emailové adresy s aktuálním termínem konání festivalu v roce 2022. V případě, že je nemůžete dohledat ani v spamu a hromadní poště, napište nám na tickets@metronomefestival.cz abychom vám mohli pomoci.

Pro výměnu původních jednodenních vstupenek za nové, stačí vyplnit webový formulář, který naleznete na tomto odkazu https://goout.net/cs/listky/metronome-festival-prague-2022/fdej/. Heslo pro váš login je 13ti místné číslo vaší původní vstupenky

Podrobné informace naleznete  ZDE

  • Vstupenky Junior zakoupené na rok 2020 či 2021, budou platit i v případě překročení věku 21 let v roce 2021.
 • Vstupenky VIP zahrnují:
  • Vstup na veškerý program Metronome Prague, včetně VIP zóny na střeše Křižíkových pavilonů s garantovanými sezením při koncertech hlavních hvězd
  • Vlastní exkluzivní bar s rozšířenou nabídkou.
  • Pohodlné zázemí s dostatečnou kapacitou.
  • Dětský koutek s aktivitami pro děti a odborným dohledem.
  • Komfortní hygienické zázemí.

  Další info:

  • Děti v doprovodu rodičů do výšky 140 cm, nebo v den festivalu nedovršených 12 let mají vstup zdarma. Vstupenku/náramek obdrží u vstupu na místě. Dítě bez zakoupené vstupenky se nedostane do VIP zóny (s výjimkou dětí v kočárku, menších v nosítkách nebo šátcích).
  • Osoby do 20 let, mohou využít JUNIOR vstupenky za sníženou cenu.
  • Držitelé průkazu ZTP, ZTP/P pořídí vstupenky za stálou sníženou cenu.
  • V případě zájmu o nákup většího počtu vstupenek nás kontaktujte na tickets@metronomefestival.cz. U hromadných objednávek je možná fakturace.
  • Zrušení nákupu vstupenek nebo vrácení již zakoupených vstupenek není možné. Je to stejné, jako když zakoupíte lístky na samostatný koncert a pak nemůžete jít. Je možné zakoupit vstupenky v pozdějším termínu, až si budete jisti svou účastí, jen je pak potřeba akceptovat aktuální ceny. Děkujeme za pochopení.
  • Pokud vám zakoupené vstupenky nedorazily, je vhodné se nejprve přesvědčit, zda vám vstupenky nespadly do spamu ve vašem mailu. Pokud ne, obraťte se na e-mailovou adresu tickets@metronomefestival.cz, kde popište svůj problém, abychom vám mohli pomoci.

   

 

ELEKTRONICKÉ PLATBY

Letošní ročník Metronome Prague proběhne opět bezhotovostně. Elektronické platby nabízí bezpečné placení na festivalu, kratší fronty nebo rychlejší odbavení.

EKO FESTIVAL

Jsme zodpovědný festival – používáme vratné kelímky a kompostovatelné nádobí.

AREÁL PRAHA HOLEŠOVICE A STROMOVKA

Již popáté se bude Metronome Festival Prague konat v areálu Výstaviště Praha, v sousedství Stromovky. Královská obora, známější jako Stromovka, byla pravděpodobně založena králem Přemyslem Otakarem II v r. 1268 a byla součástí majetku panovníka. Od r. 1804 se stala veřejně přístupným místem, ve stylu anglického parku, jak ji známe dodnes. Stromovka je místem odpočinku, setkávání, ale i sportovištěm v blízkosti centra města. Je častým cílem všech Pražanů i návštěvníků města. Výstaviště vzniklo pro uspořádání Jubilejní zemské výstavy v roce 1891. Od té doby bylo využíváno pro většinu výstav, veletrhů, ale i kulturních akcí, koncertů a festivalů. Díky rozmanitosti ploch a zázemí nabízí rozsáhlé možnosti i pro pořádání festivalů, jako je Metronome. Navíc je celý areál v dosahu centra města a mnoho lidí jej vnímá jako jeho součást.

DOPRAVA

Na festival se dostanete MHD, z centra ideálně tramvají číslo 6 nebo 17, kdy vystoupíte na zastávce Výstaviště Holešovice. Využít můžete i metro trasy C – zastávka Nádraží Holešovice a následně ujít vzdálenost cca 500 metrů, k areálu Výstaviště.

Tramvaj č.: 1, 6, 12, 17, 25, 93, 94
Zastávka: Výstavište Holešovice
Metro Linka C (červená)
Zastávka: Nádraží Holešovice

Autem se k nám dostanete z několika směrů.

 • Z Brna po dálnici D1, následně v Praze po Magistrále ul. 5. května přes Chodov, Spořilov, Pankrác, Vyšehrad, Nuselský most, Legerova, Wilsonova, Hlavní nádraží, Hlávkův most, Štvanice, Bubenská – Výstaviště Holešovice.
 • Z Českých Budějovic po dálnici D3, sjezd na Mirošovice, dále pak D1, směr Praha. Průjezd Prahou je stejný, jako když přijíždíte z Brna.
 • Z Teplic po dálnici D8. Prahou projedete přes ulici Liberecká, V Holešovičkách, Most Barikádníků, Argentinská, Bondyho, Nádraží Holešovice, Vrbenského, Partyzánská – Výstaviště Holešovice.
 • Z Hradce Králové po dálnici D11, dále v Praze přes Černý Most, Kolbenova (Vysočany), Sokolovská, Na Balabence, Čuprova, Povltavská, Most Barikádníků, Argentinská, Bondyho, Nádraží Holešovice, Vrbenského, Partyzánská – Výstaviště Holešovice.
 • Z Liberce po dálnici D10, dále v Praze na Černý Most a dále je průjezd stejný jako z Hradce Králové.
 • Z Plzně po dálnici D5, dále v Praže přes Zličín, Rozvadovská spojka, Jeremiášova, (silnice č. 600), Slánská (silnice č. 48) Karlovarská, Bělohorská (Břevnov), Patočkova, Milady Horákové (Letná), Veletržní, Dukelských hrdinů, cca 200m směr Výstaviště Holešovice.

BEZBARIÉROVÝ VSTUP

Festivalový areál je bezbariérový.

DĚTI

Náš festival je pro všechny věkové kategorie. Děti do 140 cm a do 12 let ( 11,99 let ) mají vstup zdarma.

ZTRÁTY A NÁLEZY

Ohledně ztracených věcí nám prosím napište na: info@metronomefestival.cz

SPOTIFY PLAYLIST

Poslechněte si náš Spotify playlist ZDE.

KONTAKTY

MÍSTO KONÁNÍ FESTIVALU
Výstaviště Praha Holešovice
Výstaviště 67, 170 90 Praha 7

ORGANIZÁTOR FESTIVALU
Metronome Production s.r.o.
Terronská 873/3, 160 00  Praha 6

PARTNERSTVÍ A SPONZORING
partner@metronomefestival.cz

MÉDIA A NOVINÁŘI
press@metronomefestival.cz

PRODUKCE
info@metronomefestival.cz

STÁNKOVÝ PRODEJ
stanky@metronomefestival.cz

KAPELY
Děkujeme za zájem hrát na Metronome festivalu, ale kapely vybíráme ve vlastní dramaturgii.

ZTRÁTY A NÁLEZY
info@metronomefestival.cz

VSTUPENKY
tickets@metronomefestival.cz

Výroční zprávy